FC SLAVIA

Karlovy Vary

18. 12. 2022 Redakce

Šéftrenér dorostů a trenér U19 Lukáš Přerost zhodnotil spolu s trenérem U17 Josefem Němcem podzimní část a popřáli vše nejlepší do nového roku.

Krásné Vánoce a vše nejlepší v novém roce

Lukáš Přerost: Hodnocení podzimní části šéftrenéra dorostů

Začnu tím, jaké jsme si dali krátkodobé a dlouhodobé cíle před loňskou sezónou:

  • Udržení soutěže po reorganizaci. To byl první náš cíl v loňské sezóně a to umístit se do 10. místa a vyhnout se sestupu do nižší soutěže. To se povedlo a konečné 9. místo nám zaručilo záchranu.
  • V tomto roce jsme se zaměřili na ustálení kádrů a srovnání ročníků. To by se nám mělo podařit od léta. Chceme mít starší a mladší dorost složený výhradně z ročníků 05/06 a 07/08.
  • V dalších sezónách chceme hrát špičku v dorostenecké divizi s výhledem do budoucna postupu do druhé dorostenecké ligy.

Pro splnění těchto cílů jsme museli výrazně zvýšit náročnost tréninkového procesu (tréninkovou morálku, docházku a hlavně náplň). Navýšili jsme počet tréninkových jednotek na 5x týdně, zvýšili objem a intenzitu tréninkové jednotky.

Dále se nám podařilo ve spolupráci se středními školami nastavit úterní a středeční ranní tréninky. Pravidelně docházíme do fitness centra Prima, kde se našim dorostencům věnuje kondiční trenér. To vše má za výsledek postupné zvedání výkonnosti našich hráčů. Výsledkem je 6. místo kategorie U19 v průměru s nejmladším mužstvem v soutěži a krásné 2 . místo kategorie U17, což je pro nás velký úspěch. Zároveň i odpověď, že nastavená cesta je správným směrem.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za nasazení a předvedené výkony v soutěžích a trénincích. Trenérům u všech mládežnických kategorií za jejich pracovitost a zapálenost pro své týmy a klub. Věřím, že naše společná práce se odrazí v nejbližší době v podobě odchovanců v našem A týmu a neustálým posouváním výkonnosti jednotlivých hráčů a týmů. Závěrem chci popřát všem trenérům, realizačním týmům a lidem, kteří nám celý podzim pomáhali a podporovali krásné vánoční svátky a šťastný nový rok plný sportovních a životních úspěchů.

Lukáš Přerost: Hodnocení podzimní části kategorie U19

Do soutěže jsme vstupovali s velkým respektem. Po loňské reorganizaci jsme věděli, že soutěž bude hodně vyrovnaná a kvalitnější. Nám chybí hráči ročníku 04, a proto od samého začátku tvořili kostru týmu hráči ročníku 05 a 06. Prezentovali jsme se většinou bojovným týmovým výkonem a 24 bodů po podzimní části je nad mé očekávání. Překvapilo mě, že tak mladý tým dokázal držet krok s horní polovinou tabulky. Jediné utkání, které se nám opravdu nevydařilo, bylo ve Vlašimi. Střelecky nás táhnul Lešťan. V bráně podával jisté výkony Zachariáš. Každý hráč přispěl svými výkony k dobré podzimní části. Za to klukům děkuji. Co mě těší, je budoucnost v mladých hráčích, co nastupují už za kategorii U19. Teď kluci odpočinou a věřím, že naše výkony v jarní části budou ještě lepší.

Josef Němec: Hodnocení podzimní části kategorie U17

Hodnotím velice povedenou podzimní část sezóny. Herně i výsledkově jsme navázali na předešlou jarní část, která byla úspěšná a kde mužstvo předvádělo sebevědomé výkony a výsledky. Náš nový tým složený z kluků ročníku 06 a 07 vytvořili hodně hladovou partu s touhou úspěchu v každém utkání. Oddanost fotbalu, odhodlání něčeho dosáhnout, disciplína osobní i týmová jsou prvky, co nás zdobí. Fyzická vyspělost a síla v osobních soubojích byla naší předností. K tomu se přidala herní pohoda a sebevědomí a výsledkem je neskutečných 38 bodů a krásné druhé místo po podzimní části. Bereme to jako odměnu za pracovitost v tréninkovém procesu.

Někteří hráči v průběhu podzimní části nastoupili za kategorii U19 a B-tým, což by měla být motivace pro další fotbalový vývoj. Zároveň to ale byl velice náročný půlrok, za který ještě jednou chci kluky pochválit. Těším se na další spolupráci v novém roce a věřím, že bude stejně úspěšná.