FC SLAVIA

Karlovy Vary

4. 3. 2023 Redakce

Před začátkem sezóny nesmí chybět rozhovor s trenérem A týmu Marianem Geňem

Už zítra vstoupíme do jarní části České fotbalové ligy. Před samotným začátkem samozřejmě nesmí chybět rozhovor s trenérem mužstva. Marian Geňo v něm zhodnotil zimní přípravu, příchod Pavla Maňáka, ale také prozradil, co očekává od úvodního zápasu s béčkem Bohemians či s jakým cílem jde do druhé poloviny sezony.
⚽ Zimní příprava je u konce. Když jí komplexně shrneš, tak jak si s jejím průběhem spokojený z pohledu tréninků?
🎙️ „Vesměs jsem spokojený, vše proběhlo tak jak jsme si naplánovali, samozřejmě se objevily nějaká lehčí zranění, nemoci, ale nic zásadního. Věřím, že jsme na jaro dobře připraveni, ale to ukáží až ostré zápasy."
⚽ Spokojenost by měla panovat i z hlediska přípravných zápasů, prohráli jste pouze jeden, s devatenáctkou Sparty… Když to vezmu v rychlosti, tak jste přehráli silné Ústí nad Labem, předvedli parádní návrat do zápasu s béčkem Teplic, což také ukazuje určitou vnitřní sílu týmu. Jak to vidíš ty?
🎙️ „V přípravných zápasech není výsledek rozhodující, ale nebudu lhát, že mě baví vyhrávat. Je to dobré pro psychiku hráčů, tak jako, že se nám podařilo mnoho utkání v přípravě otočit. Ale není důvod výsledky přeceňovat, už teď v podstatě nikoho nezajímají. Ale jsem rád, že jsme odehráli zápasy proti kvalitním mužstvům, vždycky vám to něco ukáže."
⚽ Během přípravy několik hráčů doléčovalo svá zranění, postupně se zapojili do přípravy. Budeš tak mít víceméně kompletní kádr pro úvodní zápas s béčkem Bohemians?
🎙️ „Kluci trénovali už od začátku přípravy, jen měli tréninky mimo mužstvo, postupně však naskakovali do tréninků. Zatím ještě máme otazník u dvou hráčů. Věřím, že aspoň jeden bude k dispozici."
⚽ Když vezmu v potaz posily, tak se do kádru vrátil Pavel Maňák. To je asi pro trenéra ideální posila z toho pohledu, že určitou kvalitu samozřejmě má a navíc velice dobře zná prostředí klubu a soutěž samotnou.
🎙️ „O Maňase jsem hodně stál, je to ofenzivní fotbalista s originálním řešením útočných akcí, navíc výborně kope standardní situace. Takový hráč nám chyběl. Byl teď ovšem dva roky v nižších soutěžích, potřebuje znovu nastartovat. Už v přípravě ukázal, že může být velkou posilou, ale stále má ještě rezervy, on je ovšem velice pracovitý, věřím, že se rychle vrátí na svou předchozí úroveň."
⚽ Už v přípravě se v sestavě objevilo několik nadějných mladíků. Budete jim chtít dávat šanci či je seznamovat s prostředím ČFL i v jarní části?
🎙️ „Ano, určitě prostor dostanou, je to i signál pro kluky v dorostu, že cesta nahoru je přístupná, vše záleží jen na nich jak na sobě pracují. Dorost se nám poslední dobou velmi zlepšil, ale třetí liga je velký skok. Potřebujeme odolné a pracovité hráče."
⚽ V prvním jarním kole vás čeká vedoucí celek tabulky, béčko Bohemians. To během podzimu jen třikrát prohrálo, jednou s Vámi, když jste je v úvodním kole doma přehráli 2:0. Čeká vás mladý, běhavý soupeř, který má svou kvalitu. Jak se těšíte na začátek jarní části a konkrétně na duel s Bohemians? Myslíš, že tento zápas může poznamenat i taková ta „nerozehranost“ po zimě?
🎙️ „Bohemka se nestala půlmistrem náhodou, k tomu, že jsou jako béčko klasicky běhaví, tak jsou velmi dobře organizovaní. Dostávají málo gólů a většinu zápasů vyhráli třeba jen o gól, to ukazuje na jejich vnitřní sílu. Od prvního kola očekávám, že to spíš bude boj o střed pole v maximálním nasazení, také bude zásadní kdo vstřelí první branku a tím pádem jakým směrem se ten zápas bude ubírat."
⚽ Na podzim jste získali 20 bodů. Máš nějaký bodový cíl, který byste chtěli získat v jarní části? Asi kdyby to bylo zase těch 20 bodů, co na jaře, tak by to nebylo špatné, že?
🎙️ „Říkám to každou zimu, chceme získat co nejdřív 30 bodů, to je taková hranice která je jistotou pro záchranu, poté se pak můžeme dívat dopředu. ČFL je strašně vyrovnaná soutěž a až takhle dopředu kolik přesně získáme bodů se předem naplánovat nedá, je spousta proměnných, které můžou cíle v průběhu změnit. Já osobně bych byl rád, abychom se mohli dívat na soupeře před námi než za námi, ale to ukážou až ostré zápasy, jak na tom doopravdy jsme."