FC SLAVIA

Karlovy Vary

24. 4. 2024 Redakce

ORLEN CUP - Memoriál Jiřího Feureisla 2024

ORLEN CUP - Memoriál Jiřího Feureisla

O víkendu 27. - 28. dubna 2024 se v areálu v Drahovicích uskuteční již 3. ročník ORLEN Cupu, neboli Memoriálu Jiřího Feureisla. Mezinárodního mládežnického turnaje se v letošním roce zúčastní 21 týmů a fanoušci se mají opět na co těšit, protože na turnaji se představí špičkové týmy z několika evropských zemí, ale také samozřejmě z České republiky.

Nebude chybět anglický Manchester United, německé týmy Hertha Berlín či Union Berlín, polská Wisla Krakow, slovenský Slovan Bratislava, italské Frosinone Calcio či zástupci z Lotyšska. Samozřejmostí je účast českých týmů v čele s AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FK Teplice, FC Baník Ostrava nebo FC Slovan Liberec. Chybět nemůže domácí výběr FC Slavia Karlovy Vary. I v letošním roce se do turnaje zapojí Výběr Karlovarského kraje.

Turnaj se opět uskuteční pod záštitou Petra Fouska, předsedy Fotbalové asociace České republiky, který by měl do Karlových Varů opět dorazit a podpořit ho tak svou osobní účastí. Kromě toho na turnaj dorazí několik ligových fotbalistů či bývalých fotbalových reprezentantů.

Oba hrací dny začnou v ranních hodinách. Kompletní rozlosování turnaje bude k dispozici v nejbližších dnech na našich sociálních sítích.

První ročník turnaje ovládl anglický Manchester United. Ve druhém ročníku si pro prvenství dokráčeli mladíci ze Slovanu Bratislava.

Hlavním partnerem turnaje je ORLEN, tak jako v minulém roce.