FC SLAVIA

Karlovy Vary

25. 3. 2024 Redakce

Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně, řekl po zápase trenér A týmu Marian Geňo

V deseti se již vyrovnat nepovedlo
19. kolo Fortuna ČFL A, 23. 3. 2024, 18:00

FC Slavia Karlovy Vary

FC Písek fotbal

0:2

Statistiky

Branky: 6. Běloušek, 25. Arzberger

ŽK: 1. Markovych M., 60. Ostapenko, 70. Černý - 72. Voráček, 89. Novák, 90. Pech

ČK: 24. Pěkný (Slavia)

Rozhodčí: Beneš J. - Beneš A., Ježek

Delegáti: Franěk

Počet diváků: 170

Sestavy

FC Slavia Karlovy Vary: Soloha - Didier, Pěkný, Ostapenko, Markovych V. (29. Černý), Markovych M. (52. Červený), Alozie, Žilák, Horník, Milidrag (79. Mašata), Tagne Youta
FC Písek fotbal: Lerch - Vokurka, Novák, Belej (79. Pech), Arzberger (71. Bicenc), Dohnal (71. Kašpírek), Běloušek, Voráček (88. Kašpar), Bartizal, Koreš, Baďura (79. Štěch)

Pozápasový rozhovor s trenérem A týmu Marianem Geňem:

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a pokusit se vstřelit rychlý gól, jenže opak byl pravdou. Soupeř nám vstřelil gól z rohu, při kterém jsme se zachovali naivně, až trapně. Po dvaceti minutách musel ze hřiště kapitán Pěkný, navíc Písek nám z přímého kopu odskočil do dvoubrankového vedení, to když prostřelil naší zeď, další situace, která nemá s ČFL nic společného. Poločas jsme následně dohráli velmi defenzivně se snahou již neinkasovat. O poločase jsme se řekli, že se pokusíme v deseti o zázrak, trochu jsme pozměnili rozestavení a musím říct, že jsme byli nebezpečnější než soupeř, vytvořili jsme si nějaké závary, ale snižující gól, který by nás ještě nakopl, se nám bohužel vstřelit nepodařilo. Hráči mají můj velký respekt za to, jak odehráli druhý poločas a v deseti hráčích soupeře prakticky nepustili do šance. Ale za ten vstup do zápasu, a že se někteří hráči bojí míče, nejkrásnější hračky na světě, to se na ně teda hodně zlobím, to je opravdu v takové soutěži neakceptovatelné a velmi, velmi smutné."